Disney Channel Slovenia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fan club za vse disney channel fane


You are not connected. Please login or register

Domača Čokolada :)

3 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1Domača Čokolada :) Empty Domača Čokolada :) Tor Avg 02, 2011 12:11 am

Serena*

Serena*
Baby
Baby

Tukaj je recept za domačo čokolado,
sestavine in količina teh je zapisana za 6 oseb Smile Srečno pri pripravi!


SESTAVINE:

500 g mleka v prahu
750 g sladkorja
150 g kakava v prahu
250 g masla
2 dl vode

PRIPRAVA:

Čas priprave je sicer kratek. Vendar moramo čokolado pustiti, da se popolnoma strdi, kar traja več ur.
1
V posodi dobro zmešamo mleko v prahu in kakav. V kozico stresemo sladkor in zalijemo z vodo. Kuhamo na zmerni temperaturi toliko časa, da se sladkor popolnoma stopi. Nato zavremo in pustimo vreti pet minut. Kozico odstavimo in dodamo maslo. Mešamo toliko časa, da se maslo popolnoma stopi. Čisto na koncu dodamo mleko in kakav v prahu ter vse skupaj dobro premešamo, da dobimo gladko čokoladno zmes.
2
Na pekač položimo papir za peko in nanj polijemo čokoladno zmes. Enakomerno razporedimo, z nožem naredimo zareze (kot jih ima tablica čokolade) in za več ur postavimo na hladno.


DODATNI NASVETI Smile

Čokolado lahko obogatimo še z lešniki, suhim sadjem, karamelo in drugimi priboljški. Dodamo jih na koncu, preden čokoladno zmes polijemo na peki papir.
Namesto na pekač lahko čokoladno zmes vlijemo tudi v poljubno obliko.
Prednosti
Čokolada je odlično pomirjevalo, kadar se učimo ali smo pod velikim stresom. Slovi kot naravni afrodiziak, daje nam občutek sreče in ugodja. Deluje tudi kot antidepresiv in nam preganja dolgčas.


Dober tek! Smile


2Domača Čokolada :) Empty Re: Domača Čokolada :) Ned Avg 07, 2011 7:27 pm

TheTiinchaaa

TheTiinchaaa
Admin
Admin

Mi smo nekaj takega delali v šoli in smo meli neke podobne sestavine za polovico razreda.

Čokolada je dobra, mogoče preveč sladkorja, ampak je še vseeno boljša Milka ali kaj takega :DD

https://disneychannel.slovenianforum.com

3Domača Čokolada :) Empty Re: Domača Čokolada :) Sre Avg 24, 2011 5:00 am

chocolate.girl.^^

chocolate.girl.^^
Admin
Admin

mmmm!!! čokolada.^^

http://californiacity.slovenianforum.com/forum

4Domača Čokolada :) Empty Re: Domača Čokolada :) Čet Avg 25, 2011 4:53 am

Serena*

Serena*
Baby
Baby

Jaz sem poskusila, in res dobor pride, delala sem po navodilih, pa ni bila preveč sladka xDD
Al pa so men ušeč bl sladke stvari, moožno xD

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Similar topics

-

» Ledena čokolada

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu